לקהל לקוחותנו יום ראשון 1.1.17 החנות תהיה סגור נחזור לפעילות ב-2.1.17

 

כפתור הבית לא עובד באייפון - מה עושים?

 
 
כפתור הבית באייפון משמש אותנו באופן תדיר בעבודה עם המכשיר וככל שרב השימוש בו, כך גם למרבה הצער מתרבות התקלות. כאשר כפתור הבית לא עובד באייפון (תקוע או פשוט אינו מגיב) קשה מאוד להתנהל עם הטלפון הזה, חכם ככל שיהיה. לא ניתן להוציא או לקבל שיחות, לגלוש באינטרנט או באפליקציות ולעתים אפילו לא ניתן לצלם. במילים אחרות, לא ניתן להתעלם מהתופעה שניתנת לתיקון בקלות יחסית. כיצד עושים זאת? להלן מדריך מקוצר.

 

כפתור הבית לא עובד באייפון – מדוע זה קורה?

 
כפתור הבית באייפון הוא ממש לב לבו של המכשיר ואנו משתמשים בו פעמים רבות כך שלעתים מדובר בבעיית שחיקה. כל הדורות של האייפון עשויים לסבול מבעיה זו אך אייפון 4 הוא המועד לפורענות הגדול ביותר.

בכל אופן, להלן הסיבות המרכזיות שעשויות לגרום לבעיות בכפתור הבית באייפון:

  • שחיקה - של הכפתור ו/או של הכבל המחובר אליו.
  • חדירת לכלוך - אל מתחת לכפתור הבית ומניעת יצירת המגע לסגירת מעגל הפקודות שהוא מעביר.
  • בעיות בשקע הטעינה – משפיעות על תפקודו של כפתור הבית.
  • בעיות תוכנה – פעמים רבות דווקא בעיות בהגדרות או בעיות תוכנה שונות הן אלה שגורמות לכפתור הבית להיתקע ולא להגיב.

כמובן שגם חבלות וחדירת מים עשויות לגרום להופעת בעיות בכפתור הבית עד להשבתתו המלאה.
 

מה ניתן לעשות במקרה של תקלה בכפתור הבית?

 
כאשר כפתור הבית לא עובד באייפון יש לשחזר ראשית כל האם הטלפון נחבל או נרטב לאחרונה, או האם מישהו השתמש בכפתור זה בצורה אגרסיבית מדי. בכל מקרה, תמיד יש להתחיל בבדיקת הגדרות התוכנה של המכשיר לפני שמחליטים לפנות אל מעבדת תיקונים מקצועית. כיצד עושים זאת? ובכן, הפעילו אפליקציה לבחירתכם ולחצו על כפתור הכיבוי למשך מספר שניות. כעת שחררו את כפתור הכיבוי אך אל תחליקו לסגירת המכשיר אלא לחצו על כפתור הבית באופן רצוף. ברגע זה כפתור הבית שלכם עבר כיול מחדש ואם מדובר בבעיית תוכנה או בעיה במערכת הפעלה, זה אמור לפתור את הבעיה.

אם הדבר אינו מסייע לכם להחזיר לתפקוד את כפתור הבית שלכם, סימן שמדובר בבעיית חומרה (או בעיה חמורה יותר בתוכנה) ולשם כך יש לפנות למעבדה לתיקון אייפונים. המעבדה בודקת את מקור הבעיה ובהתאם לכך עשויה לטפל בטלפון התקול שלכם באופן הבא:

  • שחזור הגדרות יצרן – לאחר גיבוי כל החומר שלכם דרך אייטונס. רבים אינם מעוניינים לבצע אופציה זאת בעצמם ומעוניינים לקבל את המכשיר לאחר שעבר את כל התהליך במעבדה.
  • החלפת הכפתור הפגום.
  • החלפת שקע הטעינה כאשר המקור לבעיה נובע משם.
  • טיפול בנזקי קורוזיה ואבק, ניקוי האייפון.

חשוב לציין כי תהליך הטיפול במקרים שבהם כפתור הבית של האייפון לא עובד על רקע בעיות חומרה כולל פירוק רב שלבי של רכיבי האייפון דרך מסך המגע, ניקוי כללי של המכשיר מבפנים והחלפת החלק הפגום בחלק מקורי בלבד. רק טכנאים מנוסים עם כלים מתאימים שמיועדים לאייפון יכולים לבצע משימה זו מבלי לגרום נזק לרכיבי חומרה אחרים. יחד עם זאת, מפתיע לגלות כי למרות שמדובר בחלק מרכזי שדורש טיפול דקדקני ועדין, בכל זאת ניתן תוך חצי שעה של המתנה לקבל כפתור בית מתפקד וחדש עם אחריות מלאה למספר חודשים.

אם גם אצלכם כפתור הבית לא עובד באייפון, צרו קשר עוד היום עם מעבדת "קייט פון" בטלפון 072-3215294. צוות המעבדה ישמח לעמוד לשירותכם עם שירות אמין, מקצועי, זול ומהיר ברמה הגבוהה ביותר.